MAGIC THE GATHERING

Vyhľadávač kariet

Anketa

Fantastický Obchod

Bastard.cz - trička s potiskem

Preklady kariet

Image Hosted by ImageShack.us

Články

Čo sa deje v tráve

Ak si myslíte, že najlepšími spolupracujúcimi kreatúrami sú sliveri, tak máte samozrejme pravdu, ale skoro nikto nepozná fungusov a saprolingov, ktorý sliverom poriadne šliapu na päty.

Jak už jste asi uhodli, dnes se budou rozebírat "houbičky". Fungusové se vrátili s příchodem Time Spiral bloku a pokud v době Fallen Empires byly opomíjeným druhem, dnes by se tato ignorace mohla stát osudnou.

Princip je velmi jednoduchý, ovšem neznamená to, že nepřijdou situace, kdy si budete muset pečlivě rozmyslet každý váš krok. Většina bytostí, které zde naleznete, jsou právě fungusové, kteří na sobě "spoří" žetony, které lze následně proměnit na 1/1 saproling tokeny. Tím to ovšem nekončí, protože většina fungusů umí za obětování saprolinga nějakou užitečnou věc. Zbylé bytosti sice fungusy nejsou, ovšem dokáží dobře podporovat buď je nebo vzniknuvší saprolingy. A nakonec přijdou ke slovu jedinci, kteří se naopak rádi nechají podpořit tím, co vypadne z hub. Škálu karet pak uzavírají karty situační, zejména nějaké to posilování a nezbytná likvidace, bez které se také neobejdete. Pojďme si představit hlavní protagonisty.

 

Thallid (G, 1/1)

Základní pěšák, který umí jen spořit a za tři žetony dostanete červíka. Zato je levný, takže ideální kousek do prvního kola. 

Thallid Shell-Dweller (1G, 0/5)

Tenhle macík toho sice moc nenaútočí, ale svým bachratým tělem lecos ubrání a mezitím tiše spoří a spoří... A že se vám každý kvalitní obránce proti agresivním soupeřům bude hodit!

 


Thallid Germinator (2G, 2/2)

První houbovec s nějakou schopností. Útok a obrana v poměru s vyvolávací cenou jsou průměrné, ale jako každý fungus umí spořit a za obětování saprolinga získá cílová bytost bonus +1/+1 do konce kola. Při útoku nebo obraně se tak dá různě "kouzlit" s tím, kdo svou nevyhnutelnou smrtí ještě poslouží ostatním.

 

Deathspore Thallid (1B, 1/1)

Jediný černý zástupce v balíčku, ovšem stojí zato. Funguje na opačném principu než Thallid Germinator, za obětování žížaly cíl dostane postih -1/-1. Pro soupeře se tak útočení a bránění opět o něco zkomplikuje a vy dostáváte do rukou nástroj, jak se zbavit různých prudičů, kteří jen stojí v povzdálí a tropí neplechu.

 Sporesower Thallid (2GG, 4/4)

Tak tomuhle říkám pořádný bijec! Parádní cena, parádní čísla a ještě ta schopnost - Sporesower Thallid umí rozdávat extra žetony všem fungusům. V praxi to znamená, že s jedním na stole dáváte na funguse (krom Sporesower Thallida) dva žetony, se dvěma dokonce tři, tedy prakticky 1/1 token.

 

 

 


Elves of Deep Shadow (G, 1/1)

Proč tu místo něj nejsou klasičtí Llanowar Elves? Ti totiž neumějí dávat černou manu. A pokud zrovna nedisponujete ptáčky, věřte, že se vám ta černá mana bude ještě zatraceně hodit. V každém případě je to nejen fixace, ale i manová akcelerace.

 

Pendelhaven Elder (1G, 1/1)

Pamatujete si na zemi Pendelhaven? Tak toto je její starší. Umí to samé, ovšem ještě lépe, každá vaše 1/1 bytost získá bonus +1/+2 do konce kola. A saprolingové jsou 1/1. A bude jich hodně!

 

Thelon of Havenwood (GG, 2/2)

Thelon houbař. Budete si jej přát v každé hře do úvodních kol, protože jeho schopnost přidat všem fungusům +1/+1 za každý žeton na sobě je prostě smrtící. Pokud hned nedočkavě nevyrábíte žížaly, pak vám fungusové narostou do obludných rozměrů! Ani to není vše, zničených fungusů je v hrobě škoda a proto je použijeme na kompost. V herní terminologii - za odstraněného funguse z hrobu a menší poplatek many dostane každý fungus na stole jeden extra žeton.

 

Thelonite Hermit (3G, 1/1)

Když vzal Pendelhaven Elder kramle, nahradí jej tento pán. Aby byl co k čemu, musí odmorfovat, protože zákon s ním sice nepřijde, ale čtyři saprolingové ano. A on jim všem řekne, že dostanou +1/+1.

 


Herd Gnarr (3G, 2/2)

Na první pohled docela chudák, ale nevynášejte předčasné soudy! Toto parohaté cosi totiž bude využívat každé chvíle, kdy proměníte žetony z fungusů na saprolingy. S každou bytostí, která přijde do hry pod vaší kontrolou, Herd Gnarr získá +2/+2 do konce kola. A pokud mu zvládnete dát i trample...

 

Putrefy (1GB, instant)

Stará známá písnička...Ententýky dva špalíky, potvora nebo artefakt z kola ven! A žádný strach, že tuto kartu nevyužijete!

 

Strength in Numbers (1G, instant)

Protože žádný člen naší bandičky nemá onu vzácnou schopnost trample, může být veliký jak chce a stejně budete smutně sledovat, jak soupeř nastaví kdejakého šmudlu na jeho zastavení. Strength in Numbers poté znamená více jak eso z rukávu, nejen že dotyčný pašík dostane trample, ale ještě bonus +X/+X, kde X je počet útočících bytostí. A to se vyplatí!

 

Verdant Embrace (3GG, enchantment-aura)

Aura která očarované bytosti přidá +3/+3 a ještě každý (KAŽDÝ!) upkeep přijmete do svých řad jednoho saprolinga. Hoďte to na Herd Gnarra a máte z něj v každém kole 7/7 bytost, co plive saprolingy. Nechcete jej rovnou přejmenovat na Verdant Gnarr? :)

 

Pendelhaven

Dává manu a poskytuje ochranu nejen svému staršímu, ale i všem saprolingům a elfům. Hlavně nevynášet dva najednou!

 

Terramorphic Expanse

Evergreen každého balíčku, kde máte více barev, ale po ruce žádné dualy a kousačky.

 

 

Decklist:

 

4x Thallid

4x Thallid Shell-Dweller

3x Thallid Germinator

2x Deathspore Thallid

4x Sporesower Thallid

4x Elves of Deep Shadow

2x Pendelhaven Elder

3x Thelon of Havenwood

1x Thelonite Hermit

2x Herd Gnarr

 

4x Putrefy

2x Strength in Numbers

3x Verdant Embrace

 

2x Pendelhaven

2x Terramorphic Expanse

12x Forest

6x Swamp

Žádné komentáře
 
Reklamy Google Fantastický Obchod Bastard.cz - trička s potiskemKnightfight CZ KnightFightVyhľadávač google
Google