MAGIC THE GATHERING

Vyhľadávač kariet

Anketa

Fantastický Obchod

Bastard.cz - trička s potiskem

Preklady kariet

Image Hosted by ImageShack.us

Články

Jaroslav Valenta

Toto je článok o turnaji v Berouně, a popisy všetkých hier, ktoré tam odohral Jaroslav Valenta
Z Prahy jsem vyrazil spolu se třemi dalšími lidmi, jeli jsme autem z Hradčanský. Kromě mě jel ještě můj dobrý kamarád Dan (řidič), Leny starší a Maty. Cesta ubíhala rychle, akorát v Berouně jsme trochu bloudili, než jsme našli ulici ve které byla akademie, kde se turnaj konal. Cestou jsme si povídali o magicu. Na turnaj jsme vyrazili s různými balíčky – já jsem hrál Boros, Dan Dredge reanimátor, Maty pumpovací RG a Leny měl UR tron.
Po přijetí na místo jsme se uvelebili v prostorné místnosti s okny z obou stran. Takže o čerstvý vzdoušek bylo postaráno. Hrálo se na malých stolečcích s pohodlnými židlemi. Pomalu se trousili další hráči – vypadalo to, že bude vysoká účast. Zatím se sepisovali decklisty a někdo ještě na poslední chvíli dělal úpravy v balíku, či dokonce sháněl do něj karty na poslední chvíli. Řešili se hlavně sideboardy. Já jsem ten svůj už měl hotový, ale třeba Matymu jsme ještě pomáhali ho obměnit. Po chvíli přišli rozhodčí a začala registrace. Konečný počet hráčů na tomto turnaji se vyšplhal k  obdivuhodnému počtu 46 lidí – což je na Berounský turnaj hodně. Jelikož se ale jednalo o kvalifikační turnaj, dorazilo mnoho hráčů z různých koutů republiky s touhou se kvalifikovat na mistrovství. Nebo si jen dobře zahrát svůj oblíbený formát se spoustou dalších hráčů.
Po registraci nám oznámil hlavní rozhodčí (tuším že se jmenoval Jarda Karban) stručné informace o turnaji. Hrálo se na 7 kol a na republiku se kvalifikovalo 8 nejlepších, boostry na ceny byli pak do 16. místa. Jedno kolo trvalo 50 minut, což je standard.
Tento report budu psát trochu odlišným stylem, než je možná zvykem. Krom prostého popisu jednotlivých her se budu snažit vás stručně seznámit s jednotlivými balíčky mých soupeřů. Jak fungují a jaké jsou jejich silné a slabé stránky. Samozřejmě to nebude úplně důkladný rozbor, protože za jedno hrací kolo nelze zcela poznat celý soupeřův hrací balík. Nicméně doufám že to bude postačující, konečně jedná se o report a ne o podrobné rozpracování standartového pole. Nejprve rozeberu svůj balíček – ten tedy o dost podrobněji, neboť s ním mám mnohem větší zkušenosti.

Vitův Boros na Berounský turnaj

4x Savannah lions
4x Keldon Marauders
4x Cautery Sliver
4x Serra Avenger
4x Calciderm

4x Rift Bolt
4x Lightning Helix
4x Volcanic Hammer
3x Char
3x Demonfire

4x Sacred Foundry
4x Battlefield Forge
6x Plains
5x Mountain
1x Keldon Megaliths
1x Gemstone Mine

Boros se říká agresivnímu bílo-červenému balíčku. Bílá barva zde slouží na bytosti různého druhu. Za jednu manu jsou tu rychlí lvíci (savannah lions), kromě opice (kird ape) jediná bytost na standardu s útokem 2. Lvi je proto nejlepší procpat do hry co nejrychleji, aby stihli dát soupeři co nejvíce zranění, než se dostane na víc man. Ostatní bytosti jsou už dvoumanové. Než jsem tuhle verzi testoval, říkal jsem si, že potřebuje více jednomanových potvůrek a kouzel, aby byl balíček dostatečně rychlý. Sázka na kvalitu na úkor rychlosti se však ukázala býti dobrou. Keldon marauders jsou hodně agresivní a 2 zranění do hráče zvládnou skoro vždy, a pokud projde jejich útok, tak jsou schopni dát už 5 zranění. A že na současném standardu se to podaří celkem často. Cautery sliver je možná ještě překvapivější volba – zvlášť když je to jediný sliver v balíku. Nicméně se sliveři i bez bratříčků ukázali jako jedna z nejlepších bytostí. Dokáží dostřelit bytost (tedy porazit například v boji 3/3 pašíka, kdy po damane na stack, umírajícího slivera obětujeme) a také dokáže zranit soupeře. Je to sice jen jedno zranění, ale i to se počítá. Přemýšlel jsem, jestli ho nemám nahradit létajícím Skyhunterem, ale sliverova schopnost nakonec zvítězila. Navíc její aktivace stojí jen bezbarvou manu.
Poslední 2 bytosti jsou docela pomalé – dřív jak  ve 4. kole  je nelze v této verzi seslat, nicméně jsou dosti kvalitní. Serra avenger je 3/3 letec do útoku i obrany a ještě zbude mana na dvoumanové kouzlo (ve 4. kole). Calciderm je bytost se kterou si mnoho balíčků neumí moc poradit a hodnoty 5/5, byť jen na pár kol, dokáží ohrozit. Zvlášť když předtím vyfritujeme soupeřovi blokery.
Frit, neboli červená kouzla přímého zranění, jsou další nezbytnou součástí balíčku. Zde je 18 takovýchto karet. Rift bolt se dá zasuspendovat za 1 manu a je to nejčastější způsob jeho sesílání – jedna mana často zbývá a není příliš mnoho jednomanových kvalitních kouzel. Dalo by se říci ,že je tu možnost hrát shock nebo seal of fire, ale ti dávají jen 2 damage. Lightning Helix je asi nejsilnější blesk a ikonická karta každého Borosu. Volcanic Hammer je o poznání horší, ale stále jsou to přijatelné 3 damage za 3 many. Mnoho hráčů upřednostňuje Sudden Shock, ale já ho na standardu příliš rád nemám. Zatímco na extended je silný proti určitým potvorám, (tog, ravager) na standardu je často důležitější umět odklidit 3/3 bytost na jedu ránu. Char je surová síla ohně, která popálí nepříjemně i nás samotné, ale 4 zranění kam chceme jsou prostě super. Boros je balík, který má tempo, jede už od začátku a na životy byste s ním měli vést, takže ve chvíli kdy máme 15 životů a soupeř třeba 10 se jednoznačně vyplatí dát mu 4 zranění za cenu našich dvou. Proti podobně rychlým balíčkům, jako je například RG či Mirror, se často dává pryč za nějakou kartu ze sideboardu. Demonfire je další pomalá karta, která však při dostatku many dokáže natropit velké škody. A jelikož se někdy stává, že dostanete soupeře třeba na 6 životů a on stabilizuje, je třeba nějaké pořádné kouzlo na jeho doražení. Nejdůležitější na Demonfire je jeho Hellbent – když nemáte karty na ruce, resp. Demonfire je poslední kartou na vaší ruce při jeho seslání, tak nejde zrušit ani vypreventovat. Takže soupeř může mít klidně protekční kruh nebo rušení, ale nezachrání ho to. Kvůli třem kopiím této karty jsem hrál nakonec 22 zemí, což je o 1-2 kusy více, než je pro tento balíček obvyklé.
Ze zemí jsem vybral jasně 4 RW duály a 4 RW kousačky a ještě 1 Gemstone mine. Manová stabilita je holt důležitá. Zbytek doplňují basic landy a jeden Keldon Megaliths. Ten chodí do hry taplý, což může dosti vadit, ale vzhledem k absenci vyššího počtu jednomanových kouzel a také při vyšším počtu zemí se jedna kopie dá hrát bez problémů. Možná i dvě, ale více bych se neodvážil v Borosu hrát.
Balíček se zdá jednoduchý na hraní, ale není tomu tak docela pravda. Hodně záleží proti čemu hrajete a hlavně, jak to hrajete. Je třeba hrát přesně a všechny situace promýšlet, chyb se tu dá natropit dosti, ale to s každým balíčkem. Obecný návod neexistuje, jen jakýsi nástin, jak by měla probíhat ideální hra, ale ve skutečnosti se může vše zvrtnout a bude se muset improvizovat. Však to poznáte z různých herních situacích, které se mi na turnaji přihodily. Nyní se trochu mrkneme na sideboard, který je na takovýto větší turnaj hodně důležitý.

Sideboard

4x Honorable Passage
3x Ronom Unicorn
3x Tormod‘s Crypt
2x Temporal Isolation
2x Cryoclasm
1x Blood Moon

Při samotné tvorbě balíčku je třeba se zamyslet jaké typy protivníků můžete potkat a snažit se upravit svojí konstrukci tak, aby byla co nejlepší proti všem možným nepřátelům. Nicméně nikdy to nejde zcela ideálně a sideboard je tu proto, aby nám pomohl zvýšit naše šance v boji s problematickým balíčkem. Každá karta proto má mít svůj účel, místo v sideboardu je vzácné a je škoda že v něm končí karty „které by se mohli hodit a jsou v našich barvách“. Když sideboardujeme, vyměňujeme totiž karty v poměru 1:1 a je tedy jasné, že karta ze sideboardu musí být proti konkrétnímu nepříteli silnější než karta kterou vyhazujeme místo ní.
Jako první kartu do svého sideboardu jsem zvolil Honorable Passage a to hned ve 4 kopiích. Tahle karta vypreventuje zranění z jednoho zdroje a pokud je to z červeného, tak ještě poškodí toho čí je to zdroj. Hodně to vadí balíčkům s červenou, kterou hrají hlavně různá aggra, jejichž nejčastějším zástupcem je RG. Passage pomáhá obrátit závod o život ve váš prospěch. Také se hodí proti UR tronu a dnes všudypřítomnému draku Bogardan Hellkite. Ani na Demonfire bez hellbentu není Passage k zahození. Další kartou je bytost Ronom Unicorn.
2/2 koník, který umí zničit enchantment je velice užitečný. Pokud se očekávají nepříjemné enchantmenty (jako jsem čekal já) zatímco artefaktů se příliš nehraje, je to lepší volba než třeba Disenchant. Krypta je vyloženě antihrobová karta a slouží hlavně na zpomalení balíčku založeném na Dredge a oživování potvor. Temporal Isolation je na velké problematické pašíky, které hraje RG a celozelený beatdown. Dá se také použít proti bílé. A kromě a Bogardan Hellkite – a že se tyto karty hrají často. Cyroclasm je zpomalení soupeře a blesk v jednom, ovšem s omezením na určité typy zemí. Sejmutím správného duálu však můžeme soupeři překazit plány, a než se vzpamatuje, pořádně ho zranit. Blood Moon je další skvělá karta, která by si zde zasloužila určitě více místa, bohužel jsem ho vícekrát neměl.

1. Kolo
soupeř Vojtěch Kocandrle hrál WGB vlastní konstrukce
Hned první kolo jsem potkal balíček vlastní konstrukce, který se těžko dá někam zařadit. Stylem to byl takový aggro-kontrolní balíček. Měl hodně zabíjení v podobě Mortify a Putrefy. Dále zde byl diskard Brain Pry, Stupor a Catigate (to už si nejsem zcela jistý). Z bytostí manoví Birds of paradise, Ohran Wipera, Loxodon Hierarcha. Je vidět že peněžně to byl balíček dosti náročný a manová základna byla tvořena samými nestandardními zeměmi. Převažovali duály a byla tu i Továrna (Urza‘s factory). Balíček to byl pěkný, byť trochu náchylný na manové problémy.
První hru jsem prohrál, když oponentovi zbývalo 8 životů. Bytosti jako Ohrani Viper jsem hned fritoval, ale největší problémy mi dělali Loxodon Hierarchové, kteří přidávají životy a jsou 4/4. Navíc jsem dostal hned za začátku discardem na Char a Helix. Sideboardoval  jsem  jeden Blood Moon a hned jsem litoval toho, že jsem nevěnoval větší úsilí jejich shánění. Dále Cryoclasmy. Ve druhé hře mi Blood Moon překvapivě nedošel a ani Cryoclasmy. Zato chodilo hodně zemí, ale to soupeřovi také. Měl jsem Keldon Megaliths a začal jsem ho ostřelovat, Vojta vyložil továrnu na tokeny a začal vyrábět. Potom ale vyložil kartu zcela nečekanou – alespoň já jsem jí nečekal. A při sdělení, že ji hraje už v základu jsem byl udiven ještě více. Tou kartou byl Loxodon Warhammer, který ve spojení s nekonečnými továrníky dokonal dílo zkázy. Megality střílely, ale přidávání životů kladivem bylo značně efektivnější.
0:2    celkově 0:1

2. Kolo
soupeř Tomáš Koranda hrál RG beatdown
RG balíčky jsem dost očekával. Jedná se o aggro balíček, který má však lepší střední bytosti než Boros. Základem jsou Llanovar elfové na manu a Kird Ape, která do tohohle balíčku přímo pasuje, podobně jako lvíček do borosu. Scab-Sclan Mauler je 3/3 trample za 2 many, pokud je předtím uděleno zranění soupeři. Jinak se jedná o podprůměrnou 1/1, ale způsobit zranění není v RG vůbec těžké – postará se o to elf, opice či jednomanový frit. Na tří manách se hraje Burning-Tree Shaman, jehož obrana 4 je nepříjemná, obzvlášť když vyběhne v druhém kole přes Elfa. Call of the Herd jsou 2 bytosti 3/3 v jednom. Vrchol manové křivky v potvorách představuje Giant Solifuge a Rumbling Slum (kterého však Tomáš nehrál). Zbytek balíčku doplňuje fritování, většinou jednomanové, aby bylo na bloodthirst Maulera (seal of fire) dále Char případně Volcanic Hammer. Dá se také hrát zelené posilování bytostí (vlastně i červený Brute force). Je to tedy podobný agresivní balíček jako boros, který má za úkol co nejdříve zabít soupeře bytostmi a pak případně dorazit blesky.
První hru jsem čekal urputný boj o každý život. Nicméně soupeř mulligenoval na 5 karet, což je věc velmi nepříjemná. A to ještě začínal. Když vyložil Elfa, tak jsem ho hned fritoval helixem a ukázalo se to jako dobrá volba. Zemí měl málo a než nalízal více karet, již jsem vládnul na stole. Jediné zranění jsem si dal sám přes Duál a kousačku. Tomáše dvakrát kousnul Calciderm a když vyložil Shamana, bylo už dost pozdě a já ho dofritoval. Na RG jsem si připravoval sideboard pečlivě. Dovnitř šli všechny pasáže a isolace, ven naopak chary, které moc koušou a lvíci. Přece jen 2/1 proti 2/3 není nic moc. Druhá hra byla o dost vyrovnanější, hned první kolo seal of fire a pak 3/3 mauler. Jednou mě kousnul, pak dostal kladivem. Poté jsem vyložil Calciderma a Tomáš měl 2 slony z Herdů. Já jsem útočil Calcidermem, což byla chyba, protože ho zablokovaly oba 3/3 tokeny a jeden logicky přežil. Neuvědomil jsem si, že by to mohl takhle zahrát – no myšlenkové pochody jsou někdy nevyzpytatelné. V dalším kole však Tomáš zahrál Char do mé hlavy a já jsem rozhodl použít Honorable Passage, což znamenalo 6 zranění do Tomáše a žádné do Keldon Marauders, které jsem předtím vyložil. Další kolo měl Tomáš už jen 5 životů, zatímco já jich měl 10. Díky útoku Marauders + líznutému Volcanic Hammeru jsem tedy vyhrál.
2:0      celkově 1:1
 
3. Kolo
soupeř Jirka Dvořák hrál Black „Rack“ diskard
Černý diskadovací balíček patří mezi ty nejméně finančně náročné, přesto není rozhodně nijak slabý. Jeho základem je rychlé zahození soupeřových karet z ruky, následované kartou The Rack, která potom bezmocnému hráči ubírá spolu s potvorami životy. Klíčový kartami jsou : Mindlash sliver, Augur of Skuls, Ravenous rats, Smallpox, Stupor, Cry of Contrition, The Rack, Funeral Charm a také v neposlední řadě Phyrexian Arena nebo Dark confidant na umocnění karetní výhody. Jirka hrál verzi s arénou. Jelikož spousta karet je přes 1-2 many, není problém začít soupeře otravovat již od prvních kol se zahazováním. Cry of contrition je super se sliverem nebo augurem. To pak soupeř zahazuje hned 2 nebo 3 karty. Pak stačí jen nějaký Stupor a karet je najednou kritický nedostatek. Účinnou zbraní proti diskardu je buď hra rychlá, ale dostatečně opatrná (ne zbrkle vše vykládat), nebo hra s vlastním zdrojem karetní výhody – nějaké lízání navíc, které kompenzuje zahazování.
Nejprve jsem vůbec nevěděl, co mám od Jirky čekat v prvním kole zahrál bažinu a z ní slivera. V druhém kole zahrál cry of contrition s hauntem na slivera a po jeho obětování jsem měl již 2 karty z ruky pryč. Příští kolo mi Smallpox sejmul nastartované maraudery. Ještě že hraji 22 zemí, neboť smallpox může být nebezpečný a dokáže značně pocuchat manovou základnu. Smallpoxů měl Jirka v zásobě ještě dost, takže jsme se brzy dostali na málo zemí oba. Takové nepříjemné kombíčko bylo v zahrání Smallpoxu a do něj zahozeného Call to the Netherworld, kterým si přes nadnese vytáhl z hrobu Jirka třeba Ravenous rats, jejichž vyložení znamenalo další diskard. Pražil jsem blesky Jirkovi do hlavy a nechal žít malé krysy. Jenže trochu zrada – karty mi moc nedocházeli a malé myšky mě kousali stejně rychle jako moje blesky soupeře. Stav na životy byl 7:6 pro Jirku a já bez karet na ruce. V dalších dvou kolech jsem si však lízl Char a Lightning helix, což znamenalo moji výhru. I když se mi je vždy pokoušel vyhodit nějakým charmem, vždy jsem je v reakci zahrál (to je obrovská výhoda instantů).
Nevěděl jsem vůbec co sideboardovat, ale jelikož jsem viděl hrát Smallpoxy a edicty, vyhodil jsem všechny drahé karty a snad i jednu zemi. Takže pryč šly Demonfire a tuším Calcidermové a také Lvíčkové, jelikož hrál Jirka hodně moc 1/1 potvůrek na blokování. Dovnitř jsem nacpal Ronom Uniformy a to je jen kvůli tomu, že je to potvora 2/2 za 2 many, což obstojí proti malým krysám a podobné havěti. Ve druhé hře jsem nezačínal, ale alespoň jsem si líznul o kartu navíc, což vždycky proti diskardu potěší. Moje taktika byla vykládat co nejméně karet, hlavně zemí. Takže jsem si udržoval manovou základnu o 2-3 zemích a ostatní sušil na ruce, abych je mohl zahazovat. Stejně jsem nehrál už žádné dražší karty jak char, který byl za 3 many a většinu kouzel jsem měl přes 2 many. Tahle taktika se ukázala býti úspěšná a pořád jsem si udržoval na ruce 4-5 karet, soupeř měl na stole The Rack, ale chyběl mu „draw engine“. Moje potvůrky brzy přetlačily ty jeho a když nějaká umřela, tak to bylo za cenu dvou soupeřových karet, nebo kvalitního zabíjení a já poté vyložil další. Zejména Cautery sliveři odvedli skvělou práci, neboť při své smrti ještě stihli upražit nepříjemnou krysu. Na konci soupeř zahodil do hrobu přes Smallpox Haakona a poté jej zahrál (velmi nepříjemná potvora) ale v té chvíli jsem už vedl o hodně životů a ani nemrtví rytíř mu příliš nepomohl.
2:0        celkově 2:1

Maty měl těžko uvěřitelných 3:0, zatímco Dan a Lenny nic moc. Dan ještě nevyhrál (má smůlu na soupeře a potkává samé trony), Leny měl tuším 1:2.

4. Kolo
soupeř Martin „Melda“ Melichar hrál UR Tron
Proti UR Tronu jsem ještě nehrál a o to víc jsem byl zvědavý jak budou hry probíhat. UR Tron je balíček jehož nezbytnou součástí je takzvaný tron – tedy 3 země, které dávají hodně many, jestliže je má hráč na stole všechny, tedy aspoň jednu od každého druhu.
Modrou barvu využívá na prolízání se balíčkem (Compulsive Research, Tidings) dále hraje karty které zdrží soupeře a opět se při nich lze prolíznout (Remand, Electrolyze) nějaké to rušení (Mana leak). Červená zajišťuje Sulfur elementaly a finální bytost Bogardan Hellkite. Skvělou možností jak využít nastřádanou manu je také Demonfire (touhle kartou balíček zabíjí asi nejčastěji). Zbytek balíčku jsou už jen manové šutry, případně nějaký ten frit či další rušení (Repeal).
Hry s Meldou byli nejnapínavější a nejvyrovnanější za celý turnaj. Tron toho v prvních kolech moc nemůže, takže jsem nasadil rychlé lvíky a blesky. Poté však přišel Sulfur elemental, který se mým lvům nějak nezdál. Další elementál a remandy zdrželi střední fázi hry, kdy jsem okusoval Meldu Serra Avengerem, zatímco on mě sjížděl elementály. Na mých osmi životech seslal mocný Demonfire a já na něj neměl odpověď. Sideboardoval jsem Honorable Passage a Temporal Isolation (to si nejsem zas tak moc jistý) a ven šli pochopitelně lvíci a ještě asi nějací Cautery sliveři. Druhou hru překvapil Meldu rychlý Calciderm, pod kterého jen skákaly elementálové. O zbytek se postaral frit a Maraudeři. Hrála se tedy třetí rozhodující partie. Ta byla mimořádně tuhá, neboť Melda na mě vytáhl postupně hned 3 Bottle Gnómy (flašky) kteří jsou 1/3 (zastaví tedy moje 2/1 a 2/2 bytosti) a navíc přidávají 3 životy při obětování. Jak mu ale dobře chodili flaštičky, o to hůře mu šel sestavit tron. Já jsem ho pěkně tlačil, i přes jeho přidávání životů. Zlom přišel ve chvíli, kdy seslat z ruky (pozor, stále neměl kompletní tron) Bogardan Hellkite, která dává při svém příchodu do hry 5 zranění. Já jsem však na ruce poctivě sušil sideboardovou kartu Honorable Passage a tím dal Meldovi  překvapivých 5 zranění. Měl sice remand, ale já měl dostatek many na opětovné seslání. V dalším mém kole jsem seslal Demonfire s hellbentem a tak vyhrál celou hru. Předtím jsem ale musel zahrát z ruky Cautery slivera, abych získal hellbent a tím pádem nezrušitelnost, kdyby náhodou Melda dolízl nějaké rušení, mohlo by totiž být zle (a on ho měl jak jsem později zjistil).
2:1        celkově 3:1

5. Kolo
soupeř Matouš „Maty“ Voldřích hrál pumpovací RG beatdown
Maty měl také skóre 3:1 a oba jsme byli mile překvapeni našimi výsledky. Nyní se však rozhodovalo, kdo bude mít 4:1 a kdo 3:2 a Maty z toho byl nervóznější než já.
Pumpovací RG hraje klasické bytosti, které jsem již vyjmenovával v popisu druhého kola. Místo Fritu však hraje hodně moc posilování. Might of Old Krosa, Giant Growth, Stonewood Invocation a třešničkou na dortu je Psychotic Fury, jenž dává doublestrike multicolor potvorám. V RG je jich celkem dosti. (Slum, Shaman, Mauler)
První hru jsem vyhrál, ačkoliv by to měl mít Maty na mě lepší. Měl však Mulligen. Pokládal jsem o dost víc bytostí než on a díky náskoku na životech jsem mohl hrát kousací Chary. Maty se také musel kousat přes kousačku, což nebylo příjemné a tím více mu ubývali životy a já brzy vyhrál. Sideboardování bylo téměř identické jako ve druhém kole. Zejména na Isolace a Pasáže jsem spoléhal. Nicméně mi vůbec nedošli a navíc jsem tentokrát byl pod tlakem já. Llanovat Elf mě dal ve druhém kole 5 zranění přes Might of Old Krosa. Potom přiběhly další potvory a já nestíhal to tempo. Takže o vítězi měla rozhodnout třetí hra. V té mi přišla na ruku konečně karta za sideboardu – Temporal isolation. Tou hned dostal Burning-tree Shaman. Ve čtvrtém kole jsem lízl další izolaci a vyložil Calciderma. Maty měl ale odpověď – dalšího Shamana a opici. Shaman ale dostal další izolací a Matymu se to evidentně nelíbilo. Opice dostala Kladivem a Calciderm se mohl rozjet. Matymu bylo posilování bez bojeschopných bytostí pochopitelně k ničemu a tak jsem ho brzy porazil. Ještě jsem měl na ruce pojistku v podobě Honorable Passage.
2:1    Celkově 4:1 a 7 průběžné místo

Dan už dropnul a Leny mocně dotahoval prohry z prvních kol a měl 3:2

6. Kolo
soupeř Jiří Tuma hrál GW beatdown
Bílo-zelený balíček je pro můj boros velmi nepříjemný balíček. Hraje přemíru enchantmentů (i když záleží na konkrétní verzi) a Jirka hrál enchantmentů hodně. Především ty posilovací jako třeba Blanchwood Armor nebo Moldervine cloak. Po sideboardu dále Worship, což je karta na kterou musíte mít nutně odpověď. Z bytostí si pamatuji Yavimaya Dryad, pomocí které si hledal GW duál, Silhanu Ledgewalker, která byla dobrou nositelkou posilovacích aur. Na urychlení zde byli Birds of Paradise. Jako hlavní bojovníci figurovali Call of the Herd a hlavně Spectral Force a k ní Scryb ranger.
První hru jsem prohrál a zabil mě příliš veliký scryb ranger se dvěma aurami na sobě a byl asi 7/7. Na druhou hru jsem nasideboardoval Temporal Isolation a Ronom Unicorny a to bylo asi tak všechno. Možná jsem měl ještě Cryoclasmu, ale Jirka hrál tu bílou jen tak spíš na chuť. Druhou hru se mi dařil rychlý začátek. Všechno co Jirka vyložil jsem radši rychle sestřelil bleskem, dokud to nemělo žádnou posilovací auru. Ronom Unicorn to v závěru pěkně pojistil. Myslím že jsem ještě dal Isolaci a pak útok Calcidermem. Opět rozhodovala poslední hra, ale ta pro mě nedopadla dobře. Sice jsem Jirku stáhl na 6 životů, ale on vyložil Worship a poté Spectral Force, které jsem se nemohl zbavit. Když k ní přišla druhá „brokolice“, bylo rozhodnuto.
1:2       celkově 4:2

Jestliže jsem chtěl pomýšlet na kvalifikaci, musel jsem poslední kolo vyhrát. Maty měl také 4:2 a hrál o postup, Lenny při 3:3 hrál už „jen“ o případnou top 16 (ale musel by mít štěstí na pomocné body).

7. Kolo
soupeř Martin „Pavouk“ Podlaha hrál BG dredge the bridge
V posledním kole o postup mě čekal těžký soupeř s těžkým balíčkem. Dredge je velmi zajímavý balíček, který spoléhá na práci s hrobem a na schopnost Dredge, která umožňuje karty do hrobu rychle dostat. Karty s dredge zastupují hlavně bytosti Golgari Grave troll a Stinkweed Imp. Troll je v pozdější fázi velký bijec a Imp zastaví téměř jakoukoliv bytost. Na začátku je ale třeba do hrobu nějak dostat nějakou kartu s dredgem a k tomu slouží levné bytosti. Nejlepší je Llanovar Mentor, který ještě tvoří manového elfa – tokena. Další je Greenseker, který za zahození karty najde zemi. Balíček také hraje kartu, která se dá hrát snad jen tady – Delirium skeins –> oba hráči zahodí 3 karty. Zatímco tahle karta soupeři dost vadí, vám se karty ve hřbitově hodí. Další klíčovou kartou je Dread Return, který lze zahrát z hrobu přes flashback za obětování 3 potvor. Abychom měli rychle nějakou potvoru ve hře, hraje se zde ještě Narcomoeba, která přijde do hry vždy, když je položena do hřbitova z knihovny, což se děje právě při dredgování. Dále je tu ještě nějaký ten velký pašík jako Akroma nebo Bogardan Hellkite či Tombstalker, který se zde dá zahrát pohodlně z ruky. Slabina balíčku je jasná – stačí mu zakázat práci s hrobem a má velké problémy. Takže řešením je na něj sideboard nebo také rychlá hra. Třeba nacucaný Demonfire z Tronu ho většinou stihne zabít dříve. Ale dredge je nevyzpytatelný, dokáže v extrémním případě přes mentora a narcomoebu a flashback Returnu vytáhnout třeba Akromu ve druhém kole.
Moje hry s Pavoukem nebyly nijak dlouhé. První hru jsem prohrál, brzká Hellkite ukončila moje naděje. A to jsem se snažil sypat poctivě blesky do potvůrek, aby nenastal smrtelný dredge proces. Na Druhou hru jsem sideboardoval spoustu karet, až se pavouk zděsil a se slovy „pomóc úchyl“ se přehraboval ve svém sideboardu. Hodně karet ale nebylo nic moc. Crypty byli jasné, k nim jsem přihodil Isolace a ještě asi 2 Honorable Passage jako překvapení na Hellkite. Hned na začátku druhé hry jsem musel Muligenovat na 6 a ani potom to nebyla žádná sláva. Crypta nepřišla. Pavouk navíc zahrál ve třetím kole Skeiny a vyhodil mi Demonfire, Helix a Char a já neměl už nic na ruce. Pak jsem si lízl Passage, ale pro Tombstalkera to znamenalo jen malé zdržení.
0:2 4:3 celkově    

Díky pomocnému hodnocení jsem skončil na 15. místě a vyhrál 2 boostry. Maty se dokonce kvalifikoval, když vyhrál v posledním kole. Leny měl 4:3 ale na boostr nedosáhl. Turnaj byl ve skvělé atmosféře i prostředí bylo pohodové. Byla zde možnost si koupit párky nebo pití. Rád se určitě do Berouna zase podívám a třeba se tam někdy potkáme. Jelikož je tenhle report příšerně dlouhý, už nebudu dál nic povídat a popřeji vám hezké prázdniny.

Žádné komentáře
 
Reklamy Google Fantastický Obchod Bastard.cz - trička s potiskemKnightfight CZ KnightFightVyhľadávač google
Google