MAGIC THE GATHERING

Vyhľadávač kariet

Anketa

Fantastický Obchod

Bastard.cz - trička s potiskem

Preklady kariet

Image Hosted by ImageShack.us

Články

Kronika

MAGIC THE DARKNESS: KRONIKA HRÁČE Magic: The Gathering!

 Toto je úvaha nad tím, jaká je druhá - odvrácená strana Magicu mimo turnaje či velká města, je to částečně můj vlastní příběh, části jsou o mých známých. I když to z pohledu čtenáře vypadá jako chvilková záležitost, projít všemi stupni níže popsaného vývoje mi trvalo asi dva roky. A teď už vlastní úvaha:

Level 1 Nováček - neví nic

Vidí "kámoše" hrát Magic, zaujme ho to, zjišťuje infos, ptá se, sleduje hru. Líbí se mu to a zeptá se, kde se to dá sehnat. "Kámoši" mu s úsměvem řeknou, že tam s ním zajdou a poradí mu, co si má koupit.
"Kup si ten bílomodrý starter, je perfektní, jeho obrana vlastně ani nejde prorazit." "Tak jo dík." "Ukaž co tam máš, hmm morphling, takový shit, stroke of genius, další hovno, no mohlo to být lepší, ale i tak je hodně silný."
Následuje pár ukázkových her a seznámení se základními pravidly. "Dívej se, já ti dám za toho morphlinga, tohohle snaka, je za stejnou cenu, ale je 4/5, a za ten stroke ti dám oportunitu, za ní si lízneš o kartu víc než se strokem."
Po pár dalších testovacích hrách. "Na nováčka jsi dost dobrej, za týden za dva mně budeš stopro porážet."

Po dvou, třech týdnech a většině skutečných prohraných her přijde zlom:
1, Prohrává, ztratí zájem, za pakatel prodá své karty.
2, Postoupí na Level 2

Level 2 Amatér - zná základní pravidla, ale nechápe zcela jejich význam

Radí se s "kámošem", že by potřeboval nové karty, že ty co má jsou slabé. "Tak jo, já ti nějaké karty prodám, já moc bílou a modrou nehraju. Za těžký prachy nakoupí řadové potvory, nacpe všechny do decku a jde hrát. Jeho "kámoš" si vezme nový balík na pretesting, nebo ho pár her nechá vyhrát. Když vidí, že teď vyhrává, kupuje jako drak další a další shitkarty a cpe je do balíku.

Kámoši ho už nenechávají vyhrávat, nastává stagnace, následuje zlom:
1, Karty ho přestanou bavit, velmi levně prodá karty.
2, Postoupí na Level 3

Level 3 Začátečník - zná základní pravidla, jejich význam ale nedokáže použít při hře

Velmi se mu líbí "kámošův" zelený balík, jde do shopu a koupí zelený starter. Otevře jej, v něm je plno karet, které nechápe nebo nepřeloží, letí za "kámošem". Ten nemá čas, ale když slyší o nových kartách, tak si nějaký ten čas najde. "Počkej, já se první podívám, s čím to vůbec hraješ. Na co tam máš toho wethreased treefolka, já mám spined wurmu a ta má o jedna dozadu víc, když budeš chtít, tak ti to vyměním". Následuje pár her, některé snad i vyhraje, ale zjišťuje, že to není tak lehké jak si myslel, proto ještě něco dobrého vymění s "kámošem". Po tom, co promění své zajímavé karty na řadové potvory odejde domů s pocitem že to příště fšechno vyhraje, protože má opravdu hodně potvor a samé macky. Příště ale zjistí, že "kámoši" mají proti jeho balíku moc silné karty: perish mu pobije celou armádu a kombinace sigil of sleep + prodigal mu na stole žádnou potvoru nenechá.

Ať se snaží jak chce, nedokáže vyhrát. Nudí ho pořád prohrávat, následuje zlom:
1, Končí s magicem a levně se zbaví karet.
2, Postoupí na Level 4

Level 4 Adept - začíná si všímat na kartě i dalších věcí než mana costu a x/x

Koupí si černý starter, protože dokáže zabít fšecky potvory a několik boosterů. Jde za "kámošema"
vyměnit zbylé karty z boosterů a špatné černé jako třeba persecute, na druhou stranu phyrexian plaguelorda nevymění ani když si z něj "kámoši" utahujou, aby jim ho vyměnil. Koupí od nich fšechno zabíjení které mají, i když draze, je to pro něj značný pokrok kupředu, protože teď už je schopen některé hry vyhrát. Těch dvacet zabíjení je schopno rozhodit leckterý balíček.

Je schopen se s každým pobít na férovku a je jen otázka času, věnovaného hře, kdy postoupí výš.

Level 5 Mírně pokročilý - začíná mít vlastní názor

Občas koupí nějaký ten booster nebo za aspoň trochu přijatelnou cenu vytáhne karty z "kámošů". Snaží se shromažďovat dobré karty a stále vylepšuje svůj černý zabíjecí balíček. Pravidla zná, ale v některých situacích si není jistý. Nedoceňuje karty, které nemají jasný význam, nenapadne ho přemýšlet, co k téhle kartě přidat, aby vzniklo smrtící kombo. Začíná používat sideboard, když jej použije, je takřka rovnocenným soupeřem pro své "kámoše". Ty i po stránce pravidel pomalu dotahuje. Chybí mu ale znalost schopností více karet a nemá se k nim jak dostat.

A pak přijde zlom: Jeden z elity města potřebuje pesos a prodává karty

1, Neinvestuje takto vysokou částku, přesto že ho to láká
2, Koupí ty karty a z pohledu města se zařadí mezi leadery a samozřejmě postoupí na další Level

Level 6 Pokročilý - kombinuje karty (kombí), užívá net, odebírá nejmenovaný časopis, který je u nás, dá-li se to tak říct, legenda

Pořádně si projede své nové karty a setřídí je společně s těmi starými. Začne přemýšlet o svých nových možnostech, které s novými kartami přišly, vyřadí slabé karty, postaví si dva či tři balíčky, tak kvalitní, že se s nimi vyrovná ostatním dobrým hráčům, které zná. Teď už jejich hry záleží na kartách, které přijdou. On sám postupně mění své balíčky podle nově vyměněných nebo koupených karet. Občas osvačí nějakého nováčka, přesně tak, jak zná z jeho začátků.

Časem postoupí na další Level.

Level 7 Zkušený - má novou motivaci: chce být nejlepší, alespoň ve svém městě

Hraje s obrovskou chutí. Hraním stráví většinu volného času. Svačí nováčky, od dobrých hráčů se snaží levně karty koupit. Jako hráč se neustále zlepšuje, nejen získanými zkušenostmi, ale i čtením článků z netu, či pročítáním spoilerů. Z města se mu vyrovnají dva, tři hráči a mu se v hlavě začne rodit nápad, že by zajel na nějaký turnaj. Na to potřebuje co nejvíc vylepšit balík a stopro s ním vyhrávat nad ostatníma. Aby si co nejlíp prověřil své schopnosti, začne organizovat mikro turnaje s těmi hráči, kteří se mu vyrovnají. I když toto je jen slabá náhražka turnaje, získá při tom další zkušenosti a zjistí výhody a nevýhody svého balíčku. Potřebuje sehnat nové karty a ví, jaké mu chybí, proto poprvé zkusí objednat přes internet karty. To mu zas rozšíří obzor a vylepší balíček. Pak jednou dostane další geniální nápad. Jeden borec s výbornými kartami už skoro nehraje, proto od něj karty odkoupí. Tím se zase alespoň o třetinu zvedne síla jeho karet.

Postoupí na další Level

Level 8 Idealista - chce jet na turnaj

Teď už na něj nikdo nemá. Jako hráč je jasně nejlepší ve městě, nikdo nezná pravidla tak jako on. Přestože ani on si není ve fšech situacích jistý, dokáže svými schopnostmi porazit i kvalitního soupeře. Začíná být neporazitelný a jeho sebevědomí roste. Ostatní hráči s magicem pomalu přestávají a on vykupuje jejich karty. Má jich tolik, že staví tři nebo čtyři balíčky stejné kvality. Chce jet na turnaj, myslí, že má na to, udělat tam dobrý výsledek. S těmi co zbyli testuje tak často, jak může. Turnaj se však rychle blíží a on to radši odloží na ten další, aby se mohl připravit pořádně. Do dalšího turnaje koupí karty od dalších lidí. Teď už na turnaj jet může, má ty nejsilnější karty, které je schopen sehnat. Stále ale váhá jestli jo nebo ne. Budou tam hodně dobří hráči, ale on má neporazitelný balíček, ale oni taky budou mít dobré karty, ale jeho balíček má přece tak skvělou myšlenku??

Nakonec ale zvědavost a sebevědomí zvítězí nad studem a strachem.

Level 9 DCI member - profík, že by????

Natěšený jede na turnaj, tam ale už před hraním zjistí, že ostatní jsou profíci, jejichž schopností ani zdaleka nedosahuje. "To je jedno, důležitý je balík a ne to, kolik znám karet", napadne ho. Začíná hraní, nastupuje k prvnímu zápasu a ..... prohraje. "Proč?? Co je špatně?? asi blbá náhoda." Pak prohraje i druhý, pak třetí. "Proč?? Co?? Jak to??" Po prohře zbylých dvou zápasů, se rychle zbalí a vypadne.
Je totálně mimo, nechápe proč prohrál. To na to nemá?? Vždyť měl tak skvělý balíček a nechytl se proti nikomu. Přemýšlí o tom několik dní, pořád mu to nejde z hlavy. Co má dělat, jet si pro další výprask a platit teď napodruhé 80Kč vstupné?? To ne, ten pocit prohry už nechce nikdy zažít.
Co ale teď?? Co s kartami, s kým hrát už moc nemá. Prodat karty za nějakou rozumnou cenu nemá šanci a turnaj?? Jet tam znova??

Tohle je nejdůležitější jeho rozhodnutí o magicu:

1, Přestane?? Zahodí to fšechno, co má za sebou??
2, Bude pokračovat?? Riskne další turnaj?? Překoná strach z neúspěchu??

To Vám neřeknu, záleží na člověku, já jsem to risknul a jsem rád že jsem to udělal, vždyť na turnaji jsou lidi co mají tu stejnou lásku jako Vy: Magic. Je tam sranda a i když prohrajete získáte tolik zkušeností, že má smysl do nich investovat.

Žádné komentáře
 
Reklamy Google Fantastický Obchod Bastard.cz - trička s potiskemKnightfight CZ KnightFightVyhľadávač google
Google